Drie keer goud, drie keer zilver en drie keer brons voor studenten Summa op NK Beroepen

bron: Onderwijsland
Summa in Eindhoven heeft maar liefst negen podiumplaatsen behaald tijdens de finales van Skills Heroes, de mbo-vakwedstrijden die in Amsterdam zijn gehouden. Drie keer stonden studenten van Summa op de hoogste trede, zij mogen zich Nederlands kampioen noemen in zijn of haar vakgebied.
De studenten die het goud mee naar huis mogen nemen, hebben zich onderscheiden in verschillende disciplines. Noud Meesen (21) uit Zaamslag prolongeerde zelfs zijn titel in de categorie CAD-tekenaar. Maud van Dijk (20) uit Volkel veroverde de titel in de categorie Patissier. En het tweetal Anouk van Zwam (16) uit Veldhoven en Hadi Garbi Qassem (24) uit Eersel wonnen het goud bij Entree-dienstverlening.
Naast deze indrukwekkende overwinningen sleepten drie studenten ook nog zilveren medailles in de wacht. In de categorie Dokters-assistent haalde Lynn Vaassen (19) uit Waalre de zilveren medaille op. Anouk Brekers (18) uit Liessel behaalde de tweede plaats in de categorie Apothekersassistent en Max van Nieuwaal (19) uit Beusichem pakte het zilver in de categorie Boulanger.
Ook werden drie bronzen medailles gewonnen. Floortje Verspaandonk (20) uit Veldhoven werd derde in de categorie Interieuradviseur. Het tweetal Jony Schepers (22) uit Helmond en Luna Matthijsse (20) uit Veldhoven pakten het brons bij Travel, Leisure en Hospitality. En Quinty Heyzer (24) uit Geldrop mag zich na vrijdag de derde beste kapper-in-opleiding van Nederland noemen.
De finalewedstrijden in Amsterdam op donderdag en vrijdag waren het hoogtepunt na maanden van intensieve voorbereiding, voorrondes en kwalificatiewedstrijden. 23 studenten van Summa namen in twintig verschillende categorieën deel aan deze nationale kampioenschappen, waarbij ze hun vaardigheden en kennis demonstreerden aan een panel van deskundige vakjury’s. In totaal komen elf Summa-studenten, verdeeld over negen categorieën, met een medaille maandag terug naar hun opleiding.
Fantastische winnaars
Voorzitter Annemarie Moons van het College van Bestuur van Summa reageert na de finale enthousiast: "Skills Heroes is meer dan een wedstrijd; het laat zien hoe studenten, docenten en medewerkers sámen verder komen door elkaar uit te dagen, te begeleiden en te inspireren. Trots op iedereen die deze bijzondere reis heeft gemaakt en natuurlijk extra trots op onze fantastische winnaars!"
Donderdag 27 maart worden alle medaillewinnaars gehuldigd op de Summa-campus.
Bron: Summa
Laatste nieuws
-
31 mrt Mbo'ers die op hbo uitvallen zijn geen probleem vanwege krappe arbeidsmarkt
-
31 mrt Beste Onderwijsboek van 2024 bekendgemaakt
-
31 mrt Staatssecretaris Paul accepteert seksueel wangedrag op scholen niet
-
31 mrt VR en AR in het hoger onderwijs
-
28 mrt Nederlandse tieners weten volgens onderzoekers weinig van burgerschap
-
27 mrt Mbo-, hbo- en wo-studenten gaan in Tilburg gezamenlijk introductie vieren
-
27 mrt Leren in de 21e Eeuw
-
26 mrt Later keuzemoment schoolniveau komt er niet
-
26 mrt Drie budgetvriendelijke en duurzame AV-oplossingen voor het hoger onderwijs
-
25 mrt Doorstroomtoets verhoogt werkdruk in praktijkonderwijs
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan