Summa opent inzamelpunt voor medische hulpmiddelen

Summa zet een belangrijke stap richting duurzaamheid en innovatie in de zorg. De onderwijsinstelling opent een officieel inzamelingspunt voor ongebruikte medische hulpmiddelen. 

Elk jaar belanden in Nederland medische hulpmiddelen voor een enorm bedrag ongebruikt in de prullenbak. Denk hierbij aan incontinentiemateriaal, diabeteshulpmiddelen en verbandmiddelen. “Dat is echt zonde”, aldus Charlotte Hulsen, docent Summa Zorg en Welzijn. “Veel van deze middelen zijn nog prima bruikbaar. Door ze in te zamelen en opnieuw in te zetten, kunnen we zorginstellingen helpen en tegelijkertijd bijdragen aan duurzaamheid. Dit is een concrete manier om verspilling in de zorgsector tegen te gaan.”

Een primeur in het onderwijs
Met dit initiatief sluit Summa zich aan bij het Hulpmiddelen Heruitgifteproject, een landelijke beweging om bruikbare medische materialen opnieuw in te zetten. “Wij zijn ontzettend trots dat we als eerste mbo-instelling in Nederland deze stap zetten”, vertelt Hulsen. “Duurzaamheid en zorg zijn onlosmakelijk met elkaar verbonden en dit project biedt ons de kans om daar als onderwijsinstelling echt impact op te maken. Door studenten bewust te maken van verspilling en hen te betrekken bij dit initiatief bereiden we hen ook beter voor op een toekomst waarin duurzaamheid een steeds grotere rol speelt.”

Hoe werkt het inzamelpunt?
Het inleveren van ongebruikte medische hulpmiddelen is eenvoudig en laagdrempelig. Op de Summa-locatie aan de Willem de Rijkelaan 3 in Eindhoven staat een speciale rolcontainer in de centrale hal bij de balie van de facilitaire medewerkers. Hier kunnen buurtbewoners, bezoekers, studenten en medewerkers hun ongebruikte medische hulpmiddelen afgeven. “Alles wat nog bruikbaar is, zelfs als het over de houdbaarheidsdatum is, wordt zorgvuldig gecontroleerd en verwerkt, zodat het op de juiste plek in de zorg terechtkomt”, legt Hulsen uit. “Op deze manier zorgen we ervoor dat materialen die anders verloren zouden gaan, alsnog een waardevolle bijdrage kunnen leveren.”

Samen maken we het verschil
Summa hoopt dat dit initiatief, dat in nauwe samenwerking met Hanneke van Andel – een van de drijvende krachten achter De Apotheek van de Toekomst – tot stand is gekomen, een voorbeeld zal zijn voor andere onderwijsinstellingen en zorgorganisaties. “We willen laten zien dat kleine acties een groot verschil kunnen maken”, benadrukt Hulsen. “Als iedereen een beetje bijdraagt, kunnen we samen grote stappen zetten richting een duurzamere en efficiëntere zorgsector. Dit project gaat niet alleen verspilling tegen, maar biedt ook een kans om onze studenten en medewerkers bewuster te maken.”

Heb jij nog ongebruikte medische hulpmiddelen? Lever ze in bij de apotheek in het pand van Summa Zorg en Welzijn aan de Willem de Rijkelaan 3 in Eindhoven. De apotheek is op werkdagen geopend van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur, met uitzondering van reguliere schoolvakanties. Meer weten over dit project? Kijk op www.deapotheekvandetoekomst.nl.

Laatste nieuws